Směřovat výš

Směřovat výš

Lze-li někoho označit za opravdu úspěšného člověka, pak je jim bezpochyby Ben Carson, renomovaný neurochirurg Hopkinsonovy kliniky, který se na vrchol své kariéry vyšplhal z údolí černošského ghetta a prostředí neúplné rodiny. Na počátku jeho životní dráhy nic nenasvědčovalo tomu, kam až to malý černošský chlapec dotáhne - jeho rozvedená matka na něj kvůli finančním potížím neměla moc času, mimo televize a slastné zahálky ho nic nezajímalo a ve třídě patřil mezi vysmívané "outsidery". Pak se ale jeho "životní karta" obrátila a on se zařadil mezi úspěšné.

Jak se to stalo? Co zapříčinilo nenadálý obrat v jeho životě? Jaké hodnoty a principy bylo nutné si na cestě vzhůru osvojit? Právě o tom vypráví kniha Směřovat výš, která ostatně už ve svém původním názvu - akrostichu Think Big - nese poselství úspěchu, o něž se Ben Carson chce se svými čtenáři rozdělit.

Ben Carson je přednostou neurochirurgie fakultní nemocnice Univerzity Johna Hopkinse. Je znám jako tvůrce několika převratných chirurgických postupů i jako lékař, který nejsmělejší naděje proměňuje ve skutečnost. V prvním příběhu s příznačným názvem "Zlaté ruce" jej sledujeme od dětství až po postavení věhlasného neurochirurga. Životopisné Casronovo vyprávění vstupuje do světa tiše, avšak důstojně a v klidném toku vyprávění poskytuje i prostor k zamyšlení či inspiraci.

Životní příběh Bena Carsona ukazuje na to, že jakýkoliv člověk, ikdyž se nachází v nezáviděníhodné životní situaci a nesnadných životních podmínkách, se může svou pílí a s Boží pomocí dostat na vysokou životní úroveň, může být špičkou ve svém oboru a především pomáhat svému okolí. Ben Carson pocházel z chudé černošské čtvrti, jeho životní cesta nebyla jednoduchá - ve škole patřil mezi nejhorší žáky a to jej předurčovalo k životu bez jasné budoucnosti. Vše se změnilo a dnes patří mezi ceněné světové odborníky. Jeho příběh tak ukazuje, že ikdyž k nám život nebyl třeba nakloněn, nemusíme skládat naději a existuje cesta k lepší budoucnosti. Kniha je vhodná nejen pro dospělé, ale i pro mládež - která mnohdy prožívá stejné problémy a starosti, jako mladý Ben Carson. I mladí lidé tak mohou mít důkaz, a především konkrétní rady a způsoby, jak být jednou přínosem svému okolí a prožívat šťastný a spokojený život.

Knihu Směřovat výš, i první díl s názvem Zlaté ruce nebo třetí s názvem Širší souvislosti, Vám vřele doporučujeme!

Ukázat celý text

Autor

Ben Carson

Vydavatel

SGS Art

Rozměry

Rozměr: 200 x 130 mm, počet stran: 208, vazba: tuhá

Zapůjčení

Knihu Směřovat výš je možné zapůjčit ve vybraných knihovnách.

Zakoupení

Knihu Směřovat výš můžete zakoupit také v našem internetovém obchodě.

Obsah knihy

1. Udělej to lépe!

2. Moje matka, Sonya Carsonová

3. Učitelé a rádci

4. Rádci a vzory

5. Další důležití lidé

6. Rodiče a pacienti

7. Podstoupit riziko

8. Tam, kde snaha nestačí

9. Směřovat výš

10. S poctivostí nejdál dojdeš

11. K podstatě věci

12. Pro dobrotu na žebrotu?

13. Znalosti znamenají mnoho

14. Není nad knihy

15. Učení do hloubky

16. Pozor, tady zasahuje Bůh

17. Úspěch je nadosah

Ukázat celý text

Fotogalerie

Doporučujeme

Facebook

Page generated in 1.3205 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál