Směřovat výš

Směřovat výš

Autor:
Ben Carson
Vydavatel:
SGS
Sleva:
15%

Naše cena:  143,- Kč  (bez DPH: 130,- Kč)
Doporučená cena: 168,- Kč

SklademKoupit

Podrobnosti

Lze-li někoho označit za opravdu úspěšného člověka, pak je jim bezpochyby Ben Carson, renomovaný neurochirurg Hopkinsonovy kliniky, který se na vrchol své kariéry vyšplhal z údolí černošského ghetta a prostředí neúplné rodiny. Na počátku jeho životní dráhy nic nenasvědčovalo tomu, kam až to malý černošský chlapec dotáhne - jeho rozvedená matka na něj kvůli finančním potížím neměla moc času, mimo televize a slastné zahálky ho nic nezajímalo a ve třídě patřil mezi vysmívané "outsidery". Pak se ale jeho "životní karta" obrátila a on se zařadil mezi úspěšné.

Jak se to stalo? Co zapříčinilo nenadálý obrat v jeho životě? Jaké hodnoty a principy bylo nutné si na cestě vzhůru osvojit? Právě o tom vypráví kniha Směřovat výš, která ostatně už ve svém původním názvu - akrostichu Think Big - nese poselství úspěchu, o něž se Ben Carson chce se svými čtenáři rozdělit.

Ben Carson je přednostou neurochirurgie fakultní nemocnice Univerzity Johna Hopkinse. Je znám jako tvůrce několika převratných chirurgických postupů i jako lékař, který nejsmělejší naděje proměňuje ve skutečnost. V prvním příběhu s příznačným názvem "Zlaté ruce" jej sledujeme od dětství až po postavení věhlasného neurochirurga. Životopisné Casronovo vyprávění vstupuje do světa tiše, avšak důstojně a v klidném toku vyprávění poskytuje i prostor k zamyšlení či inspiraci.

Životní příběh Bena Carsona ukazuje na to, že jakýkoliv člověk, ikdyž se nachází v nezáviděníhodné životní situaci a nesnadných životních podmínkách, se může svou pílí a s Boží pomocí dostat na vysokou životní úroveň, může být špičkou ve svém oboru a především pomáhat svému okolí. Ben Carson pocházel z chudé černošské čtvrti, jeho životní cesta nebyla jednoduchá - ve škole patřil mezi nejhorší žáky a to jej předurčovalo k životu bez jasné budoucnosti. Vše se změnilo a dnes patří mezi ceněné světové odborníky. Jeho příběh tak ukazuje, že ikdyž k nám život nebyl třeba nakloněn, nemusíme skládat naději a existuje cesta k lepší budoucnosti. Kniha je vhodná nejen pro dospělé, ale i pro mládež - která mnohdy prožívá stejné problémy a starosti, jako mladý Ben Carson. I mladí lidé tak mohou mít důkaz, a především konkrétní rady a způsoby, jak být jednou přínosem svému okolí a prožívat šťastný a spokojený život.

Knihu Směřovat výš, i první díl s názvem Zlaté ruce nebo třetí s názvem Širší souvislosti, Vám vřele doporučujeme!

Ukázat celý text

Vazba:
Tuhá
Jazyk:
Čeština
Výška:
200 mm
Šířka:
130 mm
Počet stran:
208

Obsah knihy

Udělej to lépe!

Moje matka, Sonya Carsonová

Učitelé a rádci

Rádci a vzory

Další důležití lidé

Rodiče a pacienti

Podstoupit riziko

Tam, kde snaha nestačí

Směřovat výš

S poctivostí nejdál dojdeš

K podstatě věci

Pro dobrotu na žebrotu?

Znalosti znamenají mnoho

Není nad knihy

Učení do hloubky

Pozor, tady zasahuje Bůh

Úspěch je nadosah

Ukázat celý text

Zařazeno v kategoriích

Fotogalerie

Související položky

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vloženPage generated in 1.3175 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál