ČSOB a Mastercard spouštějí unikátní výzvu: Fintech Challenge míří na středoevropské startupy

ČSOB a Mastercard spouštějí unikátní výzvu: Fintech Challenge míří na středoevropské startupy

Společnosti ČSOB a Mastercard vyhlašují vůbec poprvé společnou výzvu Fintech Challenge v rámci akcelerátoru Start it @ČSOB. Určená je především mladým digitálním firmám přinášejícím inovace do světa financí.
Fintech Challenge je společným projektem startupového akcelerátoru Start it @ČSOB a technologické společnosti Mastercard. Uzávěrka přihlášek je 28. března 2024.

„Budoucnost patří připraveným a těm, kteří se nebojí pouštět se do nových nápadů. Právě startupy mají výrazný potenciál přinést funkční inovace, které budou zároveň bezpečné a spolehlivé. Banky jsou už dnes v podstatě technologické firmy a nemohou stát stranou současným trendům.
ČSOB se proto rozhodla spojit síly se svým dlouholetým partnerem Mastercard v jedinečné výzvě Fintech Challenge. Podpoříme tím revoluční nápady, které dokážou zlepšit naše služby,“ říká Michaela Bauer, členka představenstva ČSOB zodpovědná za technologie, inovace a operations.

Výzva Fintech Challenge je určena startupům a inovativním týmům, které působí nejen v oblasti fintech, ale i umělé inteligence, optimalizace procesů apod. Důležité je, aby účastníci přinášeli inovace ve světě financí buď pro koncové zákazníky a klienty, nebo pro firmy a korporace.
Přihlásit se mohou jak právnické osoby, tak teprve vznikající týmy mířící na český trh. Program je určen pro zájemce z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Německa nebo Rakouska.

Zajímavý podpůrný program

Vybrané fintechy získají podpůrný program s top odborníky: pětiměsíční mentoring, individuální pomoc a unikátní startupové workshopy zaměřené na produkt a ověření poptávky po něm, propojení na zajímavé obchodní partnery, zajištění vizibility pro startup včetně pitche na Demo dni a pomoc v překonávání typických překážek pro oblast fintech. Přihlásit se je možné na stránkách startit.csob.cz.

„Startupy mají sice velký potenciál, ale také bohužel často vysokou úmrtnost. Tyto mladé firmy potřebují expertní pomoc, čas na růst i podporu partnera, který má know-how. Přesně to nabízíme my jako globální digitální a technologický lídr.
Zároveň si uvědomujeme, že se platební sektor bez inovací neobejde. To je také jeden z důvodů, proč tuto výzvu vyhlašujeme společně s naším dlouhodobým partnerem ČSOB,“
dodává Jana Lvová, generální ředitelka společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko.

Tato aktivita spojuje jedinečné odborné znalosti dvou velmi silných hráčů ve prospěch startupů, jejichž majitelé účastí v akceleraci navíc neztratí nad svými společnostmi majetkovou kontrolu.
„Hledáme inovativní nápady s vysokým tržním a růstovým potenciálem. To vše očekáváme od plně angažovaných týmů odhodlaných zlepšovat své kompetence a s jasným tahem na komerční úspěch. My jim na oplátku podáme pomocnou ruku v nastavení byznysu a poskytneme přístup ke klíčovým partnerům,“ upřesňuje Zuzana Paulovics, lídryně akcelerátoru Start it @ČSOB.

Inovativní digitální řešení dlouhodobě podporuje také společnost Mastercard. „Pro mladé digitální firmy je to unikátní příležitost, jak urychlit svůj byznys a zároveň minimalizovat rizika při vstupu na trh,“ zdůrazňuje Viktor Gřešek, business development manager ve společnosti Mastercard. Partnerem Fintech Challenge se staly i Česká fintechová asociace a FinTech Hub CEE.

Co je Start it @ČSOB?  

Akcelerátor Start it @ČSOB funguje od roku 2018 jako podpora začínajících firem, které přinášejí lepší řešení zákazníkům. Vychází ze Start it @KBC mateřské bankovní skupiny z Belgie a hlásit se do něho mohou firmy z mnoha oborů. Start it @ČSOB už prošly desítky startupů, přičemž o účast usilovalo více než 600 projektů.
Akcelerátor pomáhá rozjet byznys, marketingovou strategii, eliminovat slabá místa a otevřít dveře k potenciálním investorům a klientům. Dalším počinem akcelerátoru je „líheň jednorožců“ nazvaná Start it @UNI, v níž banka spojuje síly s českými univerzitami, jako jsou pražské Vysoká škola ekonomická nebo Česká zemědělská univerzita.

Zdroj informací

ČSOB a NejBusiness.cz
Foto: ČSOB

Datum

25. ledna 2024

FotogaleriePage generated in 1.6457 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál