Drama věků - sada 1 - 5

Drama věků - sada 1 - 5

Autor:
Ellen Gould Whiteová
Vydavatel:
Advent-Orion ČR   více »
Sleva:
10%

Naše cena:  898,- Kč  (bez DPH: 817,- Kč)
Doporučená cena: 998,- Kč

SklademKoupit

Podrobnosti

Pentalogie (5 knih) Drama věků světoznámé autorky Ellen Gould Whiteové je jedinečný svazek zachycující biblický pohled na historii, současnost a blízkou budoucnost lidstva a této planety. Úvodní kniha "Na úsvitu dějin" ze série Drama věků americké spisovatelky Ellen Gould Whiteové zve k zamyšlení nad starými, více či méně známými příběhy, o kterých jak sami zjistíte, stojí zato přemýšlet. O Adamovi, Evě a pozemském ráji, o potopě a Noemově arše, o stavbě babylonské věže, o městu jménem Sodoma, o dlouhém putování Abrahama a jeho rodiny, o Josefovi na dvoře egyptského faraóna…, ale třeba také o Mojžíšovi, který vyvedl celý svůj národ z otroctví do země zaslíbené.

Na stránkách knihy "Od slávy k úpadku", druhého dílu série Drama věků, nás Ellen Whiteová zavádí do doby izraelských proroků a králů a svými barvitými popisy nás vtahuje do víru dramatických událostí vzestupu a pádu izraelského království. Předestírá před námi osudy Božích poslů, kteří bojují o záchranu vyvoleného národa, jenž se pod vedením nemoudrých vládců opakovaně vydává na cestu zatracení. V živých barvách vykresluje příběhy, v nichž tyto svérázné osobnosti s nasazením vlastního života předstupují před pyšné krále a přinášejí jim důrazná varování, neohroženě se stavějí proti modlářství, s odvahou boří pohanské oltáře a vedou lid k pokání. Rovněž autenticky tlumočí slova plná milosti, která skrze ně k neposlušnému národu promlouvá milující Bůh.

Ve třetím pokračování s názvem "Touha věků", jenž patří mezi vrchol díla Ellen Whiteové, autorka představuje jedinečným způsobem život a dílo osobnosti, která velmi výrazně ovlivnila historii lidstva. Ježíš Kristus měl mimo jiné vliv na naše dějiny myšlení, filozofii, historii, kulturu, hudbu i další oblasti umění, ale především na naši morálku a etické postoje. Nikdo nikdy nebyl tak odpuzován anebo naopak zase tak oslavován jako on. Nikdo neměl tolik následovníků, ale také tolik pronásledovatelů. I když téměř každý o něm něco slyšel, člověk má jen málokdy možnost dostat se k tak uceleným informacím, jaké poskytuje tato kniha. Jako historické drama, životopis a příběh Kristova života oslovuje čtenáře svou někdy až praktickou jednoduchostí, zároveň však poskytuje i hluboký duchovní zážitek.

Kniha Touha věků - to není jen obyčejná kniha přibližující život a dílo Pána Ježíše Krista. Mnohem mocnější je poselství pravého a živého křesťanství, které je v této knize obsaženo. Kniha podrobně přibližuje význam oběťi Pána Ježíše pro každého člověka na zemi a Jeho nabídce pomoci. Každý čtenář, který se zamyslí nad jednotlivými řádky knihy, nepochybně bude mít možnost získat vnitřní klid, pokoj a především jistotu, že je zde Někdo, komu zaláží na každém z nás, ikdybychom měli jakokoliv minulost či nepříjemnou současnost. Touha věků je výborná nejen pro ty, kteří by se rádi blíže seznámili s Pánem Ježíšem Kristem, ale především pro ty, kteří:
- by rádi poznali moc a sílu pravého křesťanství
- by rádi získali vnitřní klid a pokoj (v srdci a mysli)
- se nemohou vyrovnat s nějakou těžkostí či nepříjemnou situací ze své minulosti
- prožívají velmi těžké období ve svém životě a hledají pomoc
- by rádi poznali, že druhý příchod Pána Ježíše Krista je již velmi blízko
- by rádi lépe porozuměli jednotlivým pasážím o Pánu Ježíši z Bible

Kniha také přibližuje jedinečným způsobem evangelium - tedy dobrou zprávu o druhém příchodu Pána Ježíše, který je již velmi blízko, a tom, jak se na tento příchod připravit. Čtenář tak získá naději, že již brzy přijde Nová země - země bez násilí, válek, lží či podvodů - tedy již to nebude ten svět, se kterým se setkáváme v každodenní realitě okolo nás.

Předposlední díl "Poslové naděje a lásky" pojednává o dramatických událostech počátku našeho letopočtu, kdy se v Izraeli zformovalo hnutí, které okolnímu světu přineslo fascinující poselství. Autorka knihy toto období popisuje svým osobitým způsobem. Díky jejímu vypravěčskému nadání mohou čtenáři téměř z bezprostřední blízkosti sledovat osudy Ježíšových následovníků, kteří pro svoji víru byli ochotni nejen zažívat ústrky a nepohodlí, ale nezdráhali se nasadit i vlastní životy. Děj knihy se zaměřuje především na okamžiky z života apoštolů Petra, Štěpána, Jana a Pavla, kteří na svých cestách Palestinou a Malou Asií mnohokrát stanuli tváří v tvář smrtelnému nebezpečí. Byli zavíráni do vězení, hájili se před vládci tehdejšího světa, byli týráni a někteří z nich zahynuli mučednickou smrtí. Nikdy však — ani v těch nejkrajnějších okamžicích — neztratili naději, že jednoho dne se jejich prohra změní ve vítězství.

Závěrečný díl s názvem "Velké drama věků", který čtou čtenáři v mnoha zemích světa byl přeložen do více než čtyřiceti jazyků. Ve dvaačtyřiceti kapitolách autorka jedinečným způsobem plasticky vykresluje poslední dvě tisíciletí světových dějin, přibližuje nám jejich nejdůležitější mezníky i některé z jejich klíčových postav. Svou pozornost obrací především k událostem, které bezprostředně souvisí s prosazováním takových pojmů, jako jsou „dobro”, „spravedlnost” a „láska” v životě lidstva i každého z nás. Otevřeně se staví k problémům, které sužují naši zemi a jejichž projevy a důsledky ovlivňují životy všech jejích obyvatel. Končí nádhernou „prorockou” vizí, která nabízí naději na nový, lepší věk lidstva bez válek, konfliktů a utrpení.

Ukázat celý text

Vazba:
Tuhá
Jazyk:
Čeština
Výška:
240 mm
Šířka:
160 mm
Počet stran:
2010

Obsah knihy

Zařazeno v kategoriích

Fotogalerie

Zobrazit celou fotogalerii

Související položky

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vloženPage generated in 1.78 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál