Průvodce Biblí

Průvodce Biblí

Autor:
Kolektiv autorů
Vydavatel:
Česká biblická společnost   více »
Sleva:
10%

Naše cena:  621,- Kč  (bez DPH: 565,- Kč)
Doporučená cena: 690,- Kč

VyprodánoKoupit

Podrobnosti

Průvodce Biblí si získal díky třem miliónům prodaných výtisků v téměř 30 jazycích a opakovaným revidovaným vydáním vyjímečnou pověst jedné z nejlepších a nejsrozumitelnějších příruček pro studium největšího bestselleru všech dob - Bible.
První české vydání této úspěšné knihy, kterou vydala Česká biblická společnost v roce 2004, je již téměř rozebrané. Druhé české vydání knihy v měkké vazbě s praktickými chlopněmi a v menším příručném formátu proto vychází vstříc všem, kteří si knihu zatím neměli možnost pořídit.

Bible je nejrozšířenější a nejčtenější knihou na světě. Někdo jí čte ze zvědavosti, jiný jako součást duchovního hledání, další pro její bohaté kulturní dědictví.

Tento průvodce je určen pro použití s Biblí, chce stát vedle ní. A to nikoli jen proto, aby čtenáře informoval o Bibli, jeho cílem je přinést na jedné stránce informace, které by jinak bylo třeba čerpat z několika různých příruček. Tomu napomáhá jak bohatství obrazového materiálu, tak také psané slovo. Obrázky, mapy a grafy nejsou pak pouhou dekorací textu, ale pomáhají objasnit jeho význam. Průvodce může být používán s jakýmkoliv překladem Bible.
Tato kniha chce být přitažlivou a přístupnou; při jejím vydání jsme měli na mysli zejména ty, kdo se s Biblí setkávají poprvé. Nepředpokládáme tedy žádné základní znalosti. Třebaže autoři pocházejí z odborných kruhů, píší jednoduchým - nikoli však zjednodušujícím - jazykem. Odborné výrazy jsou omezeny na minimum - a jestliže bylo nutné je použít, jsou vysvětleny.

Prvotním záměrem je pomoci čtenářům porozumět biblickému textu. Druhá a třetí část knihy (Starý zákon, Nový zákon) prochází Bibli po jednotlivých oddílech, shrnuje jejich obsah a je-li to třeba, připojuje poznámky. O významných detailech pojednávají kratší doprovodné články.

Důležitá je také interpretace biblického textu a jeho aktualizace pro dnešek. Za tím účelem je třeba zjistit, zda konkrétní kniha je psána jako poezie či próza, příběh nebo dopis a jaký je její historický kontext. K tomu slouží první část, jež přináší nejrůznější pojednání týkající se jak vzniku biblického textu, tak i způsobu jeho interpretace či historického pozadí, ale také mapy a grafy.

Čtvrtá část - rejstřík - usnadňuje hledání faktografických údajů - jmen, zeměpisných názvů a dalších pojmů - , ale i obrázků.

Otevřít Bibli v 1. Mojžíšově a číst ji až po Zjevení, to není obvykle ten nejlepší způsob jak začít. Kapitolka "Jak číst Bibli" nabízí několik užitečných alternativ. Průvodce Vám může posloužit, ať už začnete kdekoliv: některou z biblických knih, biblickou postavou, konkrétním problémem, biblickou archeologií, kulturou, literaturou. Někdo se raději do hloubky zaobírá určitým tématem, jiný dá přednost větším celkům.

Ukázat celý text

Vazba:
Měkká
Jazyk:
Čeština
Výška:
215 mm
Šířka:
115 mm
Hloubka:
32 mm
Počet stran:
816

Obsah knihy

680 stran textu, který čtenáře provází celou Biblí knihou po knize, kapitolu po kapitole, někdy i verš po verši a objasňuje mu klíčové pojmy, poukazuje na význam biblického sdělení a na možnosti jeho interpretace.

126 odborných článků o dobovém pozadí biblických textů a obsahu Bible, a také o některých specifických tématech.

Více než 700 barevných fotografií a ilustrací, které svěžím způsobem přibližují svět biblických postav a událostí.

68 map, které udávají polohu klíčových míst v Bibli a poskytují další potřebné informace.

20 tabulek a diagramů, které se významně podílejí na vizuálním zachycení tehdejšího světa.

Biblický rejstřík, který pomáhá při rychlém vyhledávání nejdůležitějších jmen, míst, událostí i témat biblického učení a přispívá i k snadnější orientaci v Průvodci.

Celá kniha má 816 stran, nabízejících důležité informace a vzhled do podstaty problémů. Je pestrá, zajímavá, čtivá, podnětná a inspirující. Jejímy autory jsou lidé, kteří sami pro sebe objevili bohatství Bible a chtějí se o něj podělit s ostatními.

 

Ukázat celý text

Zařazeno v kategoriích

Fotogalerie

Zobrazit celou fotogalerii

Související položky

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vloženPage generated in 2.0581 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál